Kontakt

 

SKOLLEDNING

Madeleine Sahlin
Rektor
E-post: madeleine.sahlin@fryshuset.se
Tel: 08-6917409

 

Johnny Nawaratne
Bitr Rektor, Lärare: matematik
E-post: johnny.nawaratne@fryshuset.se
Tel: 08-6917526

 

LÄRARE

Anders Carlström
Passionsansvarig, Lärare: Bild och Passion bild & form
E-post: anders.carlstrom@fryshuset.se
Tel: 076-126 95 17

 

Anna Stevic
Lärare: Matematik, fysik, kemi, biologi och teknik
E-post: anna.stevic@fryshuset.se
Tel: 08-6917600

 

Arild Beck
Lärare: Passion basket
E-post: arild.beck@fryshuset.se

 

Aspasia Filipsson
Lärare: Resurspedagog
E-post: aspasia.filipsson@fryshuset.se
Tel: 08-6917600

 

Caroline Tysk
Lärare: Svenska, franska
E-post: caroline.tysk@fryshuset.se
Tel: 0761-269529

 

Cilla Burman
Lärare: Hemkunskap, fysik, kemi, biologi och teknik
E-post: cecilia.paananenburman@fryshuset.se

 

Daniel Ericsson
Lärare: Engelska
E-post: daniel.ericsson@fryshuset.se
Tel: 070-7410345

 

David Dsilna
Lärare: Svenska
E-post: david.dsilna@fryshuset.se

 

Debora Vedin (föräldraledig läsår 16/17)
Lärare: Slöjd
E-post: debora.vedin@fryshuset.se
Tel: 08-6917600

 

Iman Bahri Lundqvist
Lärare: Historia, geografi, samhällskunskap och religion
E-post: iman.bahrilundqvist@fryshuset.se
Tel: 08-6917524

 

Jeanette Nakkila
Lärare: Fysik, kemi, biologi och teknik
E-post: jeanette.nakkila@fryshuset.se
Tel: 0761-269591

 

Jonas Eriksson
Lärare: Passion musik
E-post: jonas.eriksson@fryshuset.se
Tel: 08-6917600

 

Maria Bizzi
Lärare: Musik
E-post: maria.bizzi@fryshuset.se

 

Martin Karlsson
Lärare: Passion skate
E-post: martin.karlsson@fryshuset.se

 

Maryam Hashemi

Lärare: Resurspedagog
E-post: maryam.hashemi@fryshuset.se
Tel: 08-6917600

 

Mirjam Blidö (föräldraledig vt-2017)
Lärare: Svenska, historia, geografi, samhällskunskap och religion
E-post: mirjam.blido@fryshuset.se

 

Moa Åsén
Lärare: Passionsutbildare dans
E-post: moa.asen@fryshuset.se

 

Paco Francisco Gil Berocal
Lärare: Slöjd och Passion bild & form
E-post paco.gil@fryshuset.se

 

Ramunas Jucevicius
Lärare: Passion basket
E-post: ramunas.jucevicius@fryshuset.se

 

Shahla Atlas
Lärare: Passion musik
E-post: shahla.atlas@fryshuset.se

 

Sini Kailokari
Lärare: Svenska, historia, geografi, samhällskunskap och religion
E-post: sini.kailokari@fryshuset.se

 

Ulrika Westman
Lärare: Idrott, matematik
E-post: ulrika.westman@fryshuset.se
Tel: 070-6987125

 

Åsa Pehrsson
Lärare: Historia, geografi, samhällskunskap, religion och spanska
E-post: asa.pehrsson@fryshuset.se
Tel: 08-6917530

 

KLASSMORFAR

Peter Kuwaja
Skolsamordnare
E-post: peter.kuwaja@fryshuset.se
Tel: 08-6917600

 

ELEVHÄLSA

Katarina Tjärnberg
Specialpedagog
E-post: katarina.tjarnberg@fryshuset.se
Tel: 073-9502353

 

Susanne Hult
Skolsköterska
E-post: susanne.hult@fryshuset.se
Tel: 08-6917451


Suzan Haapanen
Kurator
E-post: suzan.haapanen@fryshuset.se
Tel: 073-950 22 41

 

SKOLVÄRD

Akke Abdallatif
Telefon: 077-8769268
E-post akke.abdallatif@fryshuset.se

 

BIBLIOTEK OCH MEDIAPEDAGOG

Susanne Nordqvist
Bibliotekarie
E-post: susanne.nordqvist@fryshuset.se
Tel: 08-6917651

 

Fredrik Karlsson
Mediapedagog
E-post: fredrik.karlsson@fryshuset.se
Tel: 073-9502468

 

Vill du komma i kontakt med huvudmannen för skolan mailar du skola@fryshuset.se